Okulary MiYOSMART – najczęstsze pytania

Tomasz Popielewski

Kategoria: Okulary korekcyjne, Zarządzanie krótkowzrocznością

W obecnych czasach mierzymy się coraz większą liczbą przypadków krótkowzroczności. Szacuje się, że do 2050r. połowa populacji Świata może zostać dotknięta tą wadą wzroku. U dzieci i młodzieży wartości korekcji mają niestety tendencję do dynamicznych przyrostów. Sama wielkość wady wzroku nie jestem jedynym problemem, drugim aspektem jest zwiększone ryzyko chorób oczu. Im wyższa krótkowzroczność tym większe ryzyko jaskry, zaćmy czy chorób siatkówki.  Pewnie trafiłeś/aś tu bo Ty lub Twoje dziecko mierzycie się z  rosnącą krótkowzrocznością i i chcesz coś z tym zrobić. To świetnie, bo istnieje nowoczesne rozwiązanie, które pozwala spowolnić a niekiedy nawet zahamować wzrost tej wady wzroku – są to okulary MiYOSMART.

MiYOSMART - JAK TO DZIAŁA?

W nowatorskich soczewkach okularowych zastosowano rewolucyjną technologię D.I.M.S., dzięki której okulary jednocześnie korygują wadę wzroku na całej powierzchni i spowalniają progresję krótkowzroczności. Za hamowanie narastania wady wzroku odpowiadają mikrosegmenty krótkowzrocznego rozogniskowania, przypominające kształtem plaster miodu.

Wyniki dwuletniego badania klinicznego wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYOSMART spowalnia progresję krótkowzroczności średnio o 60%, w porównaniu do standardowych okularów jednoogniskowych.*
Tak znaczne spowolnienie przyrastania wady przekłada się na mniejszą wartość krótkowzroczności w przyszłości i niższe ryzyko chorób oczu. Poniżej znajdziesz odpowiedź na jedne z najczęstszych pytań związanych z okularami MiYOSMART.

MiYOSMART, CZY ATROPINA?

Twoje dziecko ma narastającą krótkowzroczność i zastanawiasz się, które rozwiązanie zastosowac: okulary MiYOSMART, czy zakrapianie oczu atropiną? Wybór okularów MiYOSMART jest często prostszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. Prostszym, ponieważ po zakupie okularów, poza samym ich noszeniem nie musisz pamiętać o żadnych dodatkowych czynnościach. Stosowanie atropiny wiąże się z codziennym jej podawaniem do oczu, a częste zapominanie i pomijanie dawek może wiązać się z niższą skutecznością. Bezpieczniejsze, ponieważ adaptacja do okularów jest szybka, zajmuje zwykle od jednego do kilku dni. W przypadku atropiny możemy mierzyć się z skutkami ubocznymi. Mogą to być np. światłowstręt czy spadek jakości widzenia przy słabszym oświetleniu.

 

Atropina ma natomiast dużą zaletę – dobrze sprawdza się jaka metoda uzupełniająca, gdy pomimo zastosowanie okularów MiYOSMART, czy soczewek kontaktowych MiSight wada wzroku wciąż przyrasta. Stosowanie okularów, czy soczewek oraz jednocześnie atropiny zwiększa efektywność hamowania wady wzroku.

OKULARY, CZY SOCZEWKI KONTAKTOWE - MiYOSMART VS MISIGHT

 

Najlepszą odpowiedź na to pytanie da Ci Twoje dziecko. Jeśli lubi nosić okulary to bez wątpienia lepszym wyborem będzie MiYOSMART. W przypadku fanki/fana soczewek kontaktowych jednodniowe soczewki kontaktowe Misight będą idealnym wyborem. Co ważne, metody te się wzajemnie nie wykluczają, wręcz przeciwnie – świetnie się uzupełniają. Jeśli Twoje dziecko na co dzień nosi okulary, ale na zajęcia wychowania fizycznego, treningi czy spotkania ze znajomymi lubI założyć soczewki kontaktowe, to jak najbardziej może stosować obie metody. W drugą stronę podobnie, noszenie soczewek Misight może być pierwszym wyborem, a okulary MiYOSMART uzupełnieniem.

 

Pamiętajmy jednak, że każdy przypadek jest inny, wybór metody jest zależny od wielu czynników, takich jak wielkość wady wzroku, tempo przyrostu, kondycja układu wzrokowego, czy też upodobania pacjenta. Udaj się do specjalisty zajmującego się zarządzaniem krótkowzrocznością, aby zalecił najlepsze rozwiązanie dla Twojego dziecka.

 

MIYOSMART - CENA

 

Okulary MiYOSMART warto potraktować jako rozsądną inwestycje, a nawet oszczędność. Przy dynamicznie narastającej krótkowzroczności niezbędne jest częste wymienianie soczewek okularowych na nowe moce (nierzadko nawet co pół roku). Zatrzymanie lub spowolnienie narastania wady wpływa na zdecydowanie rzadsze wymiany soczewek okularowych. Dodatkowo soczewki okularowe MiYOSMART opatrzone są roczną gwarancją, gdy wada wzroku zwiększy się o co najmniej -0,50 D soczewki zostaną wymienione na nowe.

 

Kolejnym bardzo ważnym argumentem jest zdrowie. Odpowiednio szybkie wprowadzenie okularów MiYOSMART może uchronić dziecko przed wysoką wadą wzroku i tym samym możliwymi komplikacjami zdrowotnymi.

Chcesz poznać cenę MiYOSMART? -> kliknij cennik poniżej

OPRAWKI ODPOWIEDNIE DO MIYOSMART

 

Konstrukcja D.I.M.S. nie ogranicza bardzo wyboru opraw okularowych, jednak zły dobór może skutkować trudniejszą adaptacją, a także słabszym efektem hamowania krótkowzroczności. Do montażu nadają się zarówno oprawy wykonane z metalu jak i tworzywa (tzw. plastikowe). Przy wyborze opraw warto kierować się poniższymi kryteriami:

  • Oko powinno znajdować się możliwie najbliżej środka tarczy okularów.
  • Tarcza oprawy powinna być prostopadła do podłoża
  • Front okularów nie powinien być zbyt mocno zakrzywiony
  • Okulary nie powinny znajdować się oka w odległości większej niż 1cm

 

Brzmi skomplikowanie? Bez obaw, jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży i doboru MiYOSMART, a nasz zespół przeszkolony z doboru opraw do okularów dla krótkowzroczności. Z pewnością znajdziemy oprawki dobrze dopasowane technicznie, ale także takie, które spełnią oczekiwania Twojego dziecka.

 

MIYOSMART DLA DOROSŁYCH

Okulary MiYOSMART przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18lat. To najczęściej w tych latach dochodzi do dynamicznego narastania krótkowzroczności. Po 18tym roku życia wada wzroku najczęściej zaczyna się stabilizować. Jak pokazuje obszerne badanie COMET dynamika przyrastania wady wygląda następująco:

  • 48% wada krótkowzroczności stabilizuje się do 15r.ż.
  • 77% do 18r.ż.
  • 90% do 21r.ż.
  • 96% do 24r.ż.

Bez wątpienia są jednak osoby, u których nawet po 18 roku życia wada wzroku także przyrasta. Jednym z powodów takiej sytuacji może być nadmierna praca w bliży wzrokowej (kosmetyczna, księgowa, programista), która prowadzi do nadmiernego spięcia układu wzrokowego. W takich sytuacjach konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej higieny wzrokowej. Póki co producent rekomenduje korzystanie z okularów MiYOSMART w zakresie wiekowym 8-18 lat jednak pierwsze badania sugerują, że stosowanie okularów z konstrukcją D.I.M.S. jest także skuteczne w grupie młodych dorosłych. Biorąc pod uwagę te informacje takie rozwiązanie warto wziąć pod uwagę gdy inne metody nie przynoszą rezultatów. Należy pamiętać o tym, że mankamentem tego rozwiązania może być trudniejsza adaptacja dorosłych w porównaniu do dzieci i osób młodych.

źródło: https://mivision.com.au/2020/12/myopia-progression-in-adults-what-we-do-and-dont-know/